medycyna estetyczna
Plastyka podniebienia miękkiego i języczka w leczeniu chrapania i bezdechów
Osoby chrapiące mają o wiele płytszy sen w porównaniu do osób nie chrapiących, przez co często są niewyspane. Kiedy do chrapania dochodzi bezdech senny, następuje wielokrotne wybudzenie podczas snu co prowadzić może do chronicznego przemęczenia oraz bóli głowy. Chrapanie i bezdech utrudniają dopływ krwi do mózgu, przez co mogą doprowadzić do powstania wielu chorób, m.in. zwiększa się ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu.
Jak leczyć?
Profesjonalna i trafna diagnostyka źródła problemu jest podstawą skutecznego leczenia. Dlatego w naszej klinice lekarz specjalista przeprowadza bardzo dokładny wywiad oraz wykonuje niezbędne badania, które są podstawą do wybrania najlepszej metody leczenia.
W naszej klinice wykonujemy leczenie laserem FOTONA SP
Jak przebiega zabieg:
Laserowe leczenie chrapania metodą NightLase jest pierwszym zabiegiem zwalczającym to uciążliwe schorzenie bez konieczności stosowania znieczulenia i długotrwałej rekonwalescencji. Zabieg jest na tyle szybki, że zaliczamy go do kategorii tak zwanych zabiegów lunchowych. Nie wymaga również szczególnego przygotowania ze strony pacjenta, a po zakończeniu procedury medycznej pacjent może natychmiast wrócić do swojego zwykłego trybu życia.
Metoda laserowego leczenia chrapania polega na naświetleniu struktur cieśni gardła, czyli podniebienia, łuków podniebiennych i języczka w celu stymulacji komórek, które w tkankach odpowiedzialne są za produkcję kolagenu. Takie komórki, pobudzone do produkcji, namnażają włókna kolagenowe i w konsekwencji doprowadzają do usztywnienia tych struktur. Podczas zabiegu Pacjent odczuwa delikatne ciepło na podniebieniu. To ciepło momentami przeradza się w uczucie gorąca, ale nie jest to na tyle bolesne, aby wymagało jakichkolwiek leków przeciwbólowych czyznieczulenia.
Najczęściej wystarczy 1 zabieg dla zniwelowania problemu chrapania . Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów terapii w szczególnych przypadkach należy wykonać serię trzech zabiegów rozłożoną w czasie na sześć tygodni.
Po zabiegu: nie zaleca się picia zbyt gorących lub zbyt zimnych napojów oraz spożywania bardzo pikantnych potraw. Jak zazwyczaj w przypadku zabiegów laserowych, rekomenduje się również spożywanie dużej ilości płynów w ciągu pierwszych kilkunastu dni po zabiegu.
specjaliści przeprowadzający zabieg:
Lekarz Magdalena Bryk-Siniarska
przeciwwskazania do zabiegu:
- stany zapalne jamy ustnej i gardła