medycyna estetyczna

APTOS NICI EXELLANCE VISAGE (lifting+ nawilżenie) 3 generacji

Do dotychczasowego składu wchłanialnych nici Aptos tj. kwasu polimlekowego i kaprolaktonu dodano kwas hialuronowy (HA). Zastosowanie nici Aptos HA zapewnia przede wszystkim doskonały lifting twarzy, ale także ciągłe i progresywne odmłodzenie. Pacjenci już 14 dni po implantacji zauważają znaczącą poprawę jakości skóry związaną z działaniem właśnie kwasu hialuronowego, który wpłynął na wzrost liczby włókien elastyny. Ponadto przyczynił się do znaczącego skrócenia okresu rekonwalescencji, ze względu na redukcję reakcji zapalnych organizmu. Kwas hialuronowy posiada przeciwzapalne właściwości, co ogranicza ryzyko infekcji. W okresie 14 – 60 dni od implantacji o 55% zwiększa się produkcja kolagenu typu I odpowiedzialnego za odbudowę gęstości skóry i młody wygląd oraz o 20% produkcja kolagenu typu III, który tworzy stabilny stelaż dla skóry, utrzymując tkanki w pozycji uniesionej. Stopniowo skóra odzyskuje swoją naturalną jędrność i napięcie. Kwas hialuronowy jest naturalnym i ważnym składnikiem ludzkiej skóry. Tworzy szkielet dla ludzkich tkanek, wypełnia obszary międzykomórkowe. Jest odpowiedzialny za stymulowanie produkcji kolagenu i ochronę przed wolnymi rodnikami, a także prawidłowe nawilżenie skóry. Elastyna jest jednym z najważniejszych składników macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Struktura elastyny zapewnia skórze elastyczność, dzięki czemu wygląda młodo, promiennie i świeżo. Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie, nie tylko w skórze, ale także w kościach, mięśniach i wszystkich innych tkankach łącznych. Jego zmniejszona produkcja z wiekiem, powoduje pojawienie się drobnych linii i zmarszczek. 3 Generacja nici Aptos przywraca naturalne piękno, jednocześnie liftinguje i odmładza skórę, co potwierdziły wyniki 2 letnich badań klinicznych.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty wkłucia bioabsorbowalnej nici APTOS Excellence Visage HA, łącznie w ilości 10 szt. (18 cm) nici w obszarze całej twarzy • Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres rekonwalescencji trwa zwykle 2-3 dni Celem zabiegu jest nie tylko uniesienie zwiotczałej skóry, ale także jej odmłodzenie, nawodnienie, ujędrnienie i napięcie. Pod wpływem składników nici: kwasu hialuronowego, polimekowego i kaprolaktonu aktywowany jest naturalny proces rewitalizacji, prowadzący do produkcji własnego kolagenu i elastyny. Nici mają na celu unieść tkanki, korzystnie przebudować parametry skóry w celu odmłodzenia oraz utworzyć podporę stabilnie utrzymującą tkanki w młodzieńczym położeniu. 

WSKAZANIA ZABIEGOWE 

 • Bruzdy i fałdy skórne 
 • Zaburzenia konturów 
 • Utrata naturalnych krągłości 
 • Nawisanie skóry 
 • Zmarszczki i brak witalności 
 • Asymetria wrodzona i nabyta 

Przeciwwskazania do zabiegu są typowe dla wszelkich zabiegów medycyny estetycznej (pytaj swojego lekarza), z uwzględnieniem ograniczenia mimiki i aktywności fizycznej bezpośrednio po zabiegu. 

ATUTY 

Jednoczesny efekt liftingu i odmłodzenia tkanek 

Długotrwały efekt ok. 2 lat 

Przywrócenie naturalnych młodzieńczych kształtów twarzy 

Odbudowa gęstości i jędrności skóry 

Skrócony okres rekonwalescencji 

Mniejsze ryzyko infekcji 

Bezpieczeństwo zabiegowe Idealny zabieg dla kobiet i mężczyzn

GŁÓWNE ATUTY Nici Aptos 3 Generacji z kwasem polimlekowym, kaprolaktonem, powleczone kwasem hialuronowym (PLA/CL-HA) – mają korzystniejszy wpływ na skórę w okresie 14-90 dni po implantacji. 

Kwas hialuronowy wpływa na: 

 • Kompatybilność biologiczną 
 • Ochronę antyoksydacyjną 
 • Działanie przeciwzapalne 
 • Stymulację kolagenu 
 • Stymulację elastyny 
 • Przedłużone nawilżenie skóry właściwej

specjaliści przeprowadzający zabieg:

Lekarz Magdalena Bryk-Siniarska