KOMPENDIUM
WIEDZY

Oferujemy precyzyjną diagnostykę,
najnowocześniejsze metody leczenia
oraz skuteczne leczenie.

Blefaroplastyka czyli plastyka powiek

 

Okolice oczu to bardzo delikatna i wrażliwa skóra, szczególnie podatna na zwiotczenia. Właśnie w okolicach oczu pojawiają się pierwsze zmarszczki czy oznaki starzenia. Ponadto powieka górna ma tendencje do opadania i to już po 30 r.ż.  I na nic się zda stosowanie kosmetyków ,szczególnie u osób o specyficznej budowie anatomicznej powieki. Z czasem opadające powieki zaczynają stanowić poważny defekt estetyczny a kiedy  powodują dyskomfort widzenia, warto zdecydować się na blefaroplastykę, czyli plastykę powiek górnych. Plastykę powiek górnych w Mia Bella Klinika wykonujemy za pomocą skalpela lub lasera. 

Oczy są nie tylko „zwierciadłem duszy” a ich wygląd ma wpływ na poczucie atrakcyjności . Dlatego też opadające powieki niekorzystnie wpływają na wygląd całej twarzy. Opadające powieki dodają twarzy  lat, sprawiają, że wygląda się  na osobę bardzo  zmęczoną, a także mają wpływ na zdrowie oczu. Opadające powieki mogą być problemem zarówno kobiet jak i mężczyzn. 

Jak wygląda zabieg? Cała procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz za pomocą lasera lub skalpela  nacina skórę i trwale usuwa jej nadmiar znad powieki górnej. Następnie zakłada szwy. Nacięcie wykonywane jest w miejscu naturalnego załamania powieki, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczne. Szwy usuwane są po 7 dniach. Zabieg jest szybki i, dzięki znieczuleniu, bezbolesny, ale trzeba liczyć się z tym, że po korekcji powiek mogą pojawić się obrzęki i siniaki w okolicach oczu. Ból po zabiegu nie trwa dłużej niż kilka godzin. 

Jak plastyka powiek górnych wpływa na atrakcyjność wyglądu?

Blefaroplastyka czyli plastyka powiek odmienia w spektakularny sposób wygląd twarzy. Po krótkiej rekonwalescencji i zaniku siniaczków po zabiegu, rysy twarzy łagodnieją. I co istotne efekt zabiegu jest  trwały, twarz zyskuje  młody i pogodny wygląd.