KOMPENDIUM
WIEDZY

Oferujemy precyzyjną diagnostykę,
najnowocześniejsze metody leczenia
oraz skuteczne leczenie.

Już koniec z goleniem nóg! I innych części ciała!

Już koniec z goleniem nóg! I innych części ciała!

Zastosowanie laserów w zabiegach usuwania owłosienia to rewolucja  w zabiegach estetycznych. Przede wszystkim ze względu na to, że usunięcie jest trwałe. Podczas laserowej epilacji likwidacji podlegają również części włosów, znajdujących się pod skórą, włącznie z cebulkami. Wskutek tego  zabiegu włosy nie mają szans na ponowne odrośnięcie i epilacja ma charakter trwały, w przeciwieństwie do depilacji, której efekty są czasowe.

Epilacja laserowa  to zabieg, o wiele bardziej skomplikowany i wymagający użycia profesjonalnego sprzętu, dlatego wykonujemy go w klinikach. Ze względu na zastosowanie  urządzeń medycznych i trwałego oddziaływania na ciało za

Należy również zaznaczyć, że epilacja – w przeciwieństwie do depilacji – może wystąpić jako efekt uboczny. Oddziaływanie promieniowania jonizującego, chemikaliów bądź silnych leków mogą spowodować trwałe usunięcie owłosienia. 

Epilacja – metody

Wyróżnia się następujące metody przeprowadzania epilacji:

  • Epilacja laserowa – najpopularniejszy sposób trwałego usuwania włosów, opierająca się na wykorzystaniu lasera emitującego wiązkę światła, która działa niszcząco na cebulki włosów
  • Elektroliza – wbijanie w cebulkę igły z prądem galwanicznym, który niszczy podstawę włosa
  • Diatermia chirurgiczna, termoliza – metoda analogiczna do elektrolizy, z tym, że wykorzystuje się w niej prąd zmienny
  • Epilacja ultradźwiękami – polega na emisji fal dźwiękowych, wywołujących drgania, które następnie powodują powstanie substancji aktywnej w mieszkach włosowych, niszczącej włosy razem z cebulkami
  • Fotoepilacja – trwałe usuwanie włosów, poprzez wykorzystanie niszczących impulsów świetlnych

Zabieg epilacji laserowej – wytyczne

Zabieg epilacji laserowej przeprowadza się na świecie od około 15 lat. Metoda ta polega na emisji przez laser fali elektromagnetycznej o długości 755 nm, która po przejściu przez skórę wykrywa brązowy barwnik – melaninę, którą wypełnione są cebulki i w kontakcie z nim wypala podstawy włosów. Pod skórą dochodzi do wybuchu, który kończy się degradacją cebulek. Duża część włosów nie jest jednak jeszcze dojrzała i ich cebulki nie zdążyły wyprodukować jeszcze takiej ilości melaniny, aby mogła ona spowodować zniszczenie włosa. Szacuje się, iż podczas jednego zabiegu epilacji laserowej, degradacji ulega 20 proc. włosów zlokalizowanych w miejscu promieniowania. Stąd, zabieg ten trzeba powtórzyć.

Epilację laserową należy powtarzać do pełnego usunięcia owłosienia, a okres pomiędzy zabiegami, zależny jest od partii ciała, z której chce się usunąć meszek. Dla górnej wargi wynosi on 6 tygodni, dla bikini około 4 miesięcy, a w przypadku epilacji nóg odstęp może wynosić nawet pół roku. Pozostałe miejsca, takie jak pachy, przedramiona, klatka piersiowa, broda czy brzuch należy epilować co ok. 2 miesiące.

Zabieg epilacji obwarowany jest różnymi wytycznymi. W miesiącu poprzedzającym trwałe usunięcie włosów, nie można w danym miejscu stosować depilatora, wosku oraz kremów depilacyjnych. Od całkowitej depilacji należy powstrzymać się na kilka dni przed zabiegiem, ponieważ zaleca się, aby włoski miały długość około 2 mm. Ponadto, epilacji nie można przeprowadzić na opalonej skórze. Od słońca włosy jaśnieją, wobec czego dużo trudniej może być usunąć je laserem.

Epilacja laserowa – opinie

Epilacja laserowa cieszy się głównie pozytywnymi opiniami. Osoby, które zdecydowały się na ten zabieg, podkreślają, że trwałe pozbycie się włosków podczas kilku zabiegów, znacznie ułatwia im funkcjonowanie oraz skutkuje oszczędnością czasu. W opinii wielu osób, koszt wszystkich zabiegów oraz konieczność powtarzania sesji w zupełności zrekompensowane są trwałością efektu. Klienci salonów kosmetycznych, wśród pozytywów, wymieniają również koniec z wrastającymi się włoskami oraz stanami zapalnymi skóry.