medycyna estetyczna

Kwas Hlialuronowy

Nos

Jak przebiega zabieg: 

W pierwszym etapie na skórę nosa poddawaną zabiegowi nakładany jest preparat ze znieczuleniem. Najczęściej stosuje się postać kremu. Zdarza się, że u pacjentów z niskim progiem bólowym, lekarz decyduje o zastosowaniu silniejszego środka podobnego do znieczulenia stosowanego w stomatologii.

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub należy skorygować objętość wybranego fragmentu nosa, a tym samym przeprowadzić korekcję nosa kwasem hialuronowym, lub tylko korektę czubka nosa kwasem hialuronowym.

Podaje się go w głąb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym.

Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Czas z jakim utrzymuje się w tkance  zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta.

Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance skóry nosa, natomiast efekty zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy.

Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.

Efektem zastosowania HA w procesie korekcji nosa kwasem hialuronowym jest wypełnienie fragmentów, które straciły jędrność, czy objętość w stopniu likwidującym jego niedobór. Następuje wówczas poprawa procesu wiązania wody w komórkach, a następnie co za tym idzie, poprawa objętości skóry w miejscach gdzie jest wskazana niechirurgiczna korekta nosa.

W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego nieusieciowanego efektem jest przede wszystkim nawilżenie skóry a tym samym uzyskanie jędrności skóry na nosie.

Kwas hialuronowy usieciowany  przynosi natomiast doskonałe efekty w przypadku zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym.

 

Zabieg trwa od 30 do 90 minut w zależności od tego czy niwelujemy oznaki starzenia na nosie, czy modelujemy jego kształt.

Po zabiegu: 

Zabieg niechirurgicznej korekcji nosa kwasem hialuronowym jest na tyle bezpieczny i mało inwazyjny, że nie wymaga rekonwalescencji. 

Pacjent w zasadzie od razu może wrócić do normalnej aktywności, a efekty zabiegu widoczne są od razu.

Czasami  zdarza się, że występuje niewielki obrzęk miejscowy, który utrzymuje się maksymalnie 2 dni. Końcowy efekt zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym jest widoczny po 2 tygodniach. Zaleca się wypijać więcej płynów oraz unikać sauny i solarium.

 

Przeciwwskazania:

 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

USTA

Celem wypełniania ust kwasem hialuronowym jest kompleksowa regeneracja ust i ich okolic osiągana poprzez nawilżenie tkanek.  Dzięki zastosowaniu preparatów wzbogaconych w naturalnie występujący w skórze kwas hialuronowy, możliwe jest nadanie ustom objętości oraz kształtu odpowiadającego oczekiwaniom pacjenta.

Zabieg wykonywany jest po  znieczuleniu – najczęściej w postaci kremu. W przypadku gdy pacjenci zgłaszają znacznie obniżony próg bólowy, lekarz decyduje o zastosowaniu silniejszego środka znieczulającego.

Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym zmiany, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który idealnie uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zwiotczenia, wszelkie bruzdy czy wręcz brakuje objętości.

Kwas hialuronowy w zabiegu korygowania ust podajemy mikrokaniulą w celu zmniejszenia ryzyka pojawienia się opuchlizny ust czy zasinienia po zakończeniu zabiegu. Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, która ślizga się w tkance.  To dodatkowo ogranicza do minimum uszkodzenie naczyń krwionośnych. Usta po kwasie hialuronowym bywają opuchnięte, jeśli HA zostanie niewłaściwie zaaplikowany.

Zabieg trwa od 30 do 90 minut w zależności od tego czy korygujemy kształt ust, czy dokonujemy redukcji zwiotczenia skóry ust i przeprowadzamy zabieg nawilżający.

Trwałość efektów wypełniania czy modelowania ust kwasem hialuronowym jest uzależniona od kilku czynników. Kwas hialuronowy – jako substancja naturalna jest samoistnie usuwany przez organizm. Dlatego  otrzymane rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 18 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym zależy m.in. od uwarunkowań genetycznych, stosowanej diety oraz ogólnie, prowadzonego trybu życia.

 

Przeciwwskazania:

 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

 

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK 

Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości.

Kwas hialuronowy można podać igłą lub mikrokaniulą w zależności od obszaru i wskazań terapii. Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, która ślizga się w tkance, co, zmniejsza ryzyko pojawienia się  po zabiegu siniaków, krwiaków i ogranicza do minimum uszkodzenie naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy można podawać na wiele różnych sposobów – liniowo wzdłuż linii zmarszczki, w formie depozytów, które wypełniają zapadniętą tkankę lub jako nici hialuronowe mające na celu napięcie i zliftingowanie skóry.

Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Czas z jakim utrzymuje się w tkance  zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance, natomiast efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy.

Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.

Zabieg trwa od 30 do 90 minut 

Przeciwwskazania:

 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

specjaliści przeprowadzający zabieg:

Lekarz Magdalena Bryk-Siniarska