medycyna estetyczna

Labioplastyka

Labioplastyka

Labiominoroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, który wykonywany jest w celu poprawy funkcjonalności i wyglądu warg sromowych. Podczas zabiegu labioplastyki chirurg wycina nadmiar tkanki i modeluje wargi sromowe, w taki sposób, żeby spełniały swoją funkcję i uzyskały prawidłowy wygląd. Zbyt duże wargi sromowe dla wielu kobiet mogą być przyczyną bólu przy wykonywaniu codziennych czynności. Często powodują również dyskomfort psychiczny, szczególnie w sytuacjach intymnych. Dlatego labioplastyka to niezwykle popularny zabieg wśród kobiet, które zastanawiają się nad zmianą kształtu i rozmiaru warg sromowych mniejszych.

Wskazania do wykonania labioplastyki

Niezadowolenie z wyglądu okolic intymnych, ból w okolicach sromu, dyskomfort podczas współżycia to najczęstsze wskazania do labioplastyki. Za duże wargi sromowe mogą przeszkadzać w codziennym życiu, a przede wszystkim są narażone na otarcia i powstawanie ran. Przerośnięte wargi sromowe mogą być również przyczyną częstych infekcji intymnych lub mniejszego zadowolenia z życia seksualnego. Częstym powodem decyzji o podaniu się zabiegowi są też względy estetyczne. Pacjentki wstydzą się nie tylko kontaktów intymnych (co czasem uniemożliwia w ogóle ich rozpoczęcie), ale także noszenia bikini czy innego obcisłego stroju.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalizującym się w zabiegach ginekologii estetycznej w naszej Klinice. Po konsultacji i ocenie problemu lekarz wspólnie z pacjentką zaproponuje najlepsza metodę wykonania zabiegu, opowie o efektach końcowych zabiegu i rekonwalescencji. Oceni też na ile zabieg może spełnić oczekiwania pacjentki oraz ustali ewentualny termin przeprowadzenia zabiegu.
Zabieg labioplastyki wykonuje się po miesiączce. Nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjentki. Na tydzień przed planowanym terminem operacji nie wolno zażywać aspiryny ani jej pochodnych. Należy również ograniczyć palenie papierosów

Przebieg zabiegu labioplastyki

Zabieg trwa od 60 do 120 minut. Wykonuje go lekarz ginekolog specjalizujący się w zabiegach ginekologii estetycznej pracujący w naszej Klinice. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny. Na początku pacjentce podawane jest znieczulenie miejscowe w formie specjalnie przygotowanej maści, która minimalizuje ból związany z wkłuwaniem igły do znieczulenia nasiękowego. Nacięć dokonuje się za pomocą narzędzi elektrochirurgicznych lub przy pomocy lasera. W obydwu przypadkach poza cięciem tkanki minimalizuje się również ubytki krwi, na skutek działania hemostatycznego.
Istnieje wiele technik tego zabiegu. Najczęściej stosowaną jest metoda klasyczna (edge resection, trymowanie), która polega na usunięciu brzegów warg sromowych mniejszych lub Wedge, czyli technika klinowej resekcji ( wycięcie tkanki w kształcie litery V). W labioplastyce najczęściej stosuje się szwy niewchłanialne, które trzeba usunąć po około 7 dniach. Kwalifikacji do labioplastyki dokonuje lekarz specjalista. Stosowany sprzęt do ich przeprowadzenia jest najwyższej klasy aparaturą. Używając tak zaawansowanych urządzeń przeprowadzane operacje mogą być prowadzone praktycznie bezkrwawo, a osiągany efekt może być najlepszym z możliwych.

Zalecenia po zabiegu labioplastyki

Po zabiegu labioplastyki, po okresie obserwacji Pacjentka może wrócić do domu. Po kliku godzinach po zabiegu pacjentka może prowadzić normalny tryb życia. Dolegliwości bólowe i obrzęk, które mogą się utrzymywać do tygodnia po zabiegu można łagodzić za pomocą środków przeciwbólowych. Po ok. 6 tygodniach rany powinny się zagoić i można wtedy wrócić do aktywności seksualne. Ostateczny efekt estetyczny należy ocenić najwcześniej po 3 miesiącach. Wizyta kontrolna w Klinice powinna mieć miejsce po tygodniu. Czasami konieczne może być usuniecie szwów. Stosowanie się do zaleceń pozabiegowych ma istotny wpływ na przebieg procesu gojenia i efekt końcowy zabiegu. W okresie rekonwalescencji wskazane jest:

 • unikać ciasnej bielizny ze sztucznych tkanin
 • nie stosować tamponów;
 • abstynencja seksualna przez okres 6 tygodni;
 • szczególna dbałość o higienę miejsc intymnych; podmywanie się po każdym korzystaniu z toalety
 • unikanie gwałtownego wstawania przez okres 7 dni po zabiegu
 • unikanie aktywności fizycznej przez 4 tygodnie po zabiegu

Czas trwania zabiegu: około 60 – 120 minut

Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B

Znieczulenie: miejscowe

Pobyt w klinice: 2-3 godziny

Okres absencji seksualnej: 6 tygodni

Zdjęcie szwów: zazwyczaj po 7 dniach

Zmiana opatrunków: —

Przeciwwskazania: choroby zapalne i nowotworowe w obrębie narządu płciowego, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca ,zaburzenia krzepnięcia, ciąża, karmienie piersią, krwawienie z dróg rodnych o nieznanych przyczynach, miesiączka, nieadekwatne oczekiwania co do efektów zabiegu

Cena: od: 6000 zł

REGULAMIN POBIERANIA ZADATKU NA ZABIEG LABIOPLASTYKI I KOREKCJI POCHWY

Niniejszy regulamin określa zasady wpłat zadatku na poczet zaplanowania zabiegu w grafiku i przygotowania personelu oraz sali operacyjnej do zabiegu labioplastyki powiek górnych i dolnych.

 1. Z chwilą zaksięgowania zadatku Pacjent uzyskuje rezerwację terminu na wykonania zabiegu.
 2. Cena zabiegu labioplastyki zabiegu zostanie pomniejszona o kwotę zadatku.
 3. Jeśli pacjent jest zmuszony odwołać zabieg labioplastyki zobowiązany jest poinformować o tym fakcie Recepcję Kliniki osobiście lub telefonicznie tel. lub mailowo rejestracja@miabellaklinika.pl  najpóźniej na dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem swojego zabiegu.
 4. W przypadku gdy pacjent nie poinformuje kliniki o rezygnacji z zabiegu do 2 tygodni przed zabiegiem, zadatek przepada i nie będzie zwracany.
 5. W przypadku, gdy pacjent jest zmuszony zrezygnować z zabiegu i powiadomi rejestrację Kliniki  o tym fakcie do 2 tygodni przed zaplanowanym zabiegiem, kwota zadatku jest nadal na koncie pacjenta i jest możliwa do wykorzystania na operację powiek w innym terminie.
 6. W przypadku, gdy do zabiegu nie doszło z przyczyn leżących po stronie Mia Bella Klinika , termin zabiegu zostanie przełożony na inny i kwota zadatku nie przepada. Nadal cena zabiegu zostanie pomniejszona o kwotę zadatku.
 7. Zadatek nie przepadnie, lecz będzie przeznaczony na kolejny zabieg labioplastyki w innym terminie w przypadku choroby, po okazaniu zwolnienia lekarskiego.
 8. Poinformowanie Recepcji o rezygnacji z zabiegu do dwóch tygodni przed zabiegiem pozwoli w to miejsce zarejestrować innego pacjenta.

Konieczność pobierania zadatku wynika z tego, że zabieg operacji powiek trwa od 2 do 4 godzin i związany jest z przygotowaniem personelu medycznego, sprzętu, salą operacyjną, środkami znieczulającymi i opieką pooperacyjną. Ponadto wykonujemy tylko 2 zabiegi dziennie, a wielokrotnie zdarzyło się, że pacjentki nie zgłaszały się na zabiegi i nie odwoływały ich. Dostępne terminy dla innych pacjentów wynoszą od 3 do 5 miesięcy oczekiwania. Na zabieg labioplastyki nie jesteśmy umówić pacjentów z dnia na dzień, ponieważ w większości przypadków pacjenci po zabiegu potrzebują przebywać na urlopie, który trzeba wcześniej zaplanować.

Regulamin wchodzi w życie od dnia 15 05 .2024