medycyna estetyczna

Laserowe leczenie blizn laser FOTONA

Redukcja blizn pooperacyjnych.
Redukcja blizn wystających ponad powierzchnię skóry.

Zabieg laserowego usuwanie blizn jest przeprowadzany z użyciem światła lasera frakcyjnego Er:YAG. Energia wytwarzana przez laser kosmetyczny redukuje blizny poprzez precyzyjne stopniowe odparowanie tkanki narośniętej w miejscu blizny bez naruszania zdrowej skóry.

Laserowe likwidowanie blizn jest niezwykle skuteczną, a zarazem mało inwazyjną metodą – Lekarz podczas każdego zabiegu usuwa możliwie najwięcej warstw tkanki tworzącej bliznę, co sprawia że jest ona mniej wypukła i coraz mniej wyróżnia się na tle zdrowej skóry dookoła.

U podstaw tej skuteczności laseroterapii blizn leży wykorzystanie lasera frakcyjnego generującego promieniowanie o dużym ładunku energetycznym. Z tego względu rekonwalescencja rozległych lub mocno przerośniętych blizn może się wydłużyć, zwłaszcza w zależności od umiejscowienia zmiany.

Normalną reakcją jest pojawienie się miejscowe krwawienie lub wysięk z miejsc poddanych laseroterapii, które stopniowo ustępują i nie są powodem do niepokoju.

Rekomendowana liczba zabiegów: 3-4

Sugerowane odstępy między zabiegami: 4 tyg.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania blizn:

bezwzględne – świeża blizna

 

specjaliści przeprowadzający zabieg:

Lekarz Magdalena Bryk-Siniarska

Jakie są przeciwwskazania?

– aktywne choroby skóry (łuszczyca, liszaj)

– ciąża oraz czas karmienia

– opryszczka

– zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew

– nowotwory, padaczka, cukrzyca, bielactwo, HIV, WZW, choroby autoimmunologiczne (toczeń układowy, twardzina), depresja, choroby psychiczne, zaburzenia hormonalne wymagające specjalistycznego leczenia

– rozrusznik serca

– opalenizna, także po zastosowaniu samoopalacza (miesiąc przed zabiegiem należy przestać się opalać

– 6 miesięcy przed zabiegiem należy odstawić przyjmowanie leków światłoczułych, maści  (miesiąc przed) i i ziół (3 tygodnie przed zabiegiem)

– peelingi skóry należy przestać stosować minimum miesiąc przed zabiegiem

– kuracja sterydowa

Jaka jest rekomendowana ilość zabiegów?

Cykl zabiegowy składa się zwykle  z 3 – 5 zabiegów wykonywanych w odstępach około 4 tygodni. Szacowana liczba zabiegów ustalana jest na podstawie stanu wyjściowego, efektów oraz oczekiwań naszych pacjentów.