medycyna estetyczna

Mezoterapia z kwasem hialuronowym

To nieinwazyjna metoda stosowana do odmładzania, rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry. Wykorzystywana jest także w terapiach profilaktycznych w celu opóźnienia procesu starzenia się skóry i korekcji drobnych zmarszczek. Polega na technice niewielkich mikronakłuć dzięki którym skóra naturalnie stymuluje naskórek i skórę właściwą a aktywne składniki mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca, które tego wymagają.   Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. W zależności od kondycji i wieku skóry zabieg można powtarzać co kilka tygodni.

Jak przebiega zabieg:

W klinice Mia Bella  do zabiegów mezoterapii stosowane są najwyższej jakości, certyfikowane preparaty o udowodnionej skuteczności. Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Dostosowujemy do potrzeb skóry  mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza.Pierwszym etapem zabiegu zawsze jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który po przeprowadzonym wywiadzie medycznym dobierze odpowiedni rodzaj i ilość preparatu aby zapewnić optymalne efekty zabiegu, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zabieg trwa do 45 minut i może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym poprzez zastosowanie  maści. 

Zabiegi Anti Aging wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich podczas zabiegu  kilkadziesiąt do kilkuset).

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików ,które mogą utrzymać się  od 6–72 godzin.

Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Po zabiegach Anti Aging zastosowanie masażu twarzy wpływa na równomierne rozprowadzenie  wstrzykiwanych w skórę składników 

specjaliści przeprowadzający zabieg:

Lekarz Magdalena Bryk-Siniarska

Jakie są efekty zabiegu?

 • odmłodzenie skóry;
 • poprawa gęstości i spoistości skóry;
 • dotlenienie komórek głębiej położonych;
 • spłycenie drobnych zmarszczek mimicznych;
 • regeneracja skóry’
 • redukcja blizn i rozstępów.

Jakie są przeciwskazania?

 • choroby nowotworowe
 • ciąża 
 • karmienie piersią
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym

Skutki uboczne:

Bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach

Zasinienia, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny)

W przypadku skłonności do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy – czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu mezoterapii Anti Aging tuż przed weekendem.