medycyna estetyczna

Modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym

Modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym NEUVIA INTENSE ROSE / FENICA ARMONIA

Wypełniacz Neauvia Intense Rose powstał w trosce o urodę i zdrowie intymne, jako produkt dedykowany do korekcji lipoatrofii oraz plastyki części intymnych. Produkt ten cechuje najwyższe możliwe stężenie kwasu hialuronowego — 28 mg/ml — oraz duża wiskoelastyczność hydrożelu gwarantująca pacjentom 100-procentową satysfakcję. Intense Rose to optymalne połączenie skuteczności, bezpieczeństwa i długotrwałego efektu. Podobnie jak wszystkie wypełniacze Neauvia, Intense Rose powstaje z użyciem najczystszego źródła kwasu hialuronowego. Do sieciowania wykorzystuje się polimer PEG pozwalający na otrzymanie sieci wykonanej w technologii IPN.

Wypełniacz: Regenyal ARMONIA marki FENICE w porównaniu do produktów konkurencyjnych używa o 30% mniej składnika sieciującego oraz wykorzystuje kwas hialuronowy o różnej masie cząsteczkowej, dzięki czemu produkty mają lepszą, jednorodną strukturę (lepkość) jednofazowego żelu i łatwiej się je podaje, a efekty zabiegów dłużej się utrzymują. Innowacyjny proces posiada międzynarodowy patent. W celu zapewnienia jak najlepszych efektów i zagwarantowania nie tylko wypełnienia, ale i regeneracji tkanek, w preparacie Regenyal Armonia do iniekcji okolic intymnych zastosowano system interkalacji. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na umieszczenie cząsteczek wolnego kwasu hialuronowego w rusztowaniu z kwasu usieciowanego. Dzięki temu preparat jest bardziej aktywny biologicznie, cząsteczki wolnego kwasu są stopniowo uwalniane i wykazują skuteczne działanie regeneracyjne przez dłuższy czas. Stymulują skórę właściwą i tkankę podskórną dzięki oddziaływaniu na receptory komórek nabłonkowych. Odbudowę objętości natomiast gwarantuje delikatne sieciowanie kwasu hialuronowego o dwóch różnych masach cząsteczkowych, który tworzy trójwymiarową sieć o optymalnej elastyczności oraz swego rodzaju biodegradowalne rusztowanie dla tkanek – dłużej utrzymujące się i bardziej odporne na zanikanie.

Dzięki systemowi interkalacji preparat Regenyal Armonia nie tylko natychmiastowo odbudowuje objętość okolic intymnych, ale też regeneruje i odbudowuje tkanki, stymuluje produkcję kolagenu, ma działanie ochronne i nawilżające. Jest w pełni biokompatybilny i biowchłanialny, można stosować go do zabiegów biowolumetrycznych na kobiecych obszarach intymnych:

Efekty zabiegu: 

Zastosowanie kwasu hialuronowego wzmacnia strukturę warg sromowych, poprawia ich jędrność, elastyczność i poziom nawilżenia. Ustępują też dolegliwości w postaci bólu czy świądu.

Wskazania do zabiegu:

Chęć zmiany wyglądu okolic intymnych, hipotrofia lub atrofia i wiotkość skóry warg sromowych większych i wzgórka łonowego, rozluźnienie i przebudowa blizn po nacięciu krocza podczas porodu, wiotka, sucha skóra łechtaczki i warg sromowych, utrata objętości tkanki okolic intymnych np. po znacznej utracie wagi ciała lub w przypadkach, kiedy zaczynają postępować zaniki tkanki związane z procesem starzenia. Przeciwwskazania do zabiegu: alergia na składniki preparatu, stany zapalne okolicy zabiegowej, infekcje w okolicy podania preparatu, ciąża.

Zalecana częstotliwość: 

Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się od 1 do 2 lat ( wypełniacz  NEUVIA INTENSE ROSE ) lub do 8 miesięcy ( wypełniacz Fenica / Armonia) Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

 

Specjaliści przeprowadzający zabieg:

Doktor nauk medycznych, ginekolog położnik  Maciej Żukowski
Lekarz Dominika Murawska


Czytaj więcej


Sprawdź pełen cennik