medycyna estetyczna

Plastyka małżowin nosowych dolnych (zmniejszenie)

Plastyka małżowin nosowych dolnych (zmniejszenie)

Przerost małżowiny nosowej dolnej prowadzi najczęściej do przewlekłych infekcji,  problemów z oddychaniem przez nos, nieżytu nosa a także powoduje problem z powonieniem. 

Jak leczyć?

Zabieg chirurgiczny przeprowadzany jest z wykorzystaniem elektrokoagulacji i w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Czas zabiegu to około 30 minut, a efekt zabiegu możemy obserwować już po 14 dniach. 

Jak przebiega zabieg:

Dwa tygodnie przed operacją zabrania się zażywania aspiryny i jej pochodnych oraz ziołowych suplementów diety mających wpływ na krzepliwość krwi (tj. rozrzedzających krew).

Cięcie wykonywane jest odpowiednio do wskazań operacyjnych. Zabieg polega na korekcji części chrzęstnej w zależności od zaplanowanego kształtu. Zabieg kończy się szyciem wykonanych cięć skóry bądź błony śluzowej, tamponadą przewodów nosowych. Zabieg trwa zwykle 1-3 godzin. Ostateczny wynik operacji kosmetycznej nosa jest widoczny dopiero po upływie kilku miesięcy. Obrzęki u różnych osób ustępują z różną szybkością i czasami nos wygląda już bardzo dobrze parę tygodni po zabiegu, w innych przypadkach należy się uzbroić w cierpliwość na kilka miesięcy.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

  • Ograniczony wysyłek fizyczny
  • Utrzymanie odpowiedniej wilgotności jamy nosowej (używanie preparatów z soli morskiej)
  • W przypadku krwawienia należy chłodzić nos oraz zatoki zimnymi okładami
  • Otwieranie ust w przypadku kichania, by zminimalizować ciśnienie w jamie nosowej