medycyna estetyczna

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej - modelowanie obszarów twarzy i redukcja bruzd

Własna tkanka tłuszczowa we współczesnej medycynie estetycznej wykorzystywana jest do zabiegów odmładzających. Efekty tych zabiegów utrzymują się dłużej w porównaniu do zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy. W związku z tym, że część przeszczepionej tkanki naturalnie się wchłania do organizmu, czasami należy wykonać uzupełniający zabieg po ok. 6 miesiącach. 

Do czego wykorzystywany jest przeszczep tkanki tłuszczowej:

  • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
  • wypełnianie  bruzd powiekowo-polikowych, ( „doliny łez”)
  • powiększanie ust 
  • powiększanie wyniosłości jarzmowych.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub płytkim dożylnym.

Po pobraniu tłuszczu techniką liposukcji (odessania),  tkanka tłuszczowa jest sterylnie przygotowywana i następnie wprowadzana podskórnie w odpowiednie miejsce. Pacjent opuszcza klinikę po kilku godzinach. 

Powrót do aktywności następuje po 3-7 dniach od zabiegu.  Przez okres 2-3 tygodni w okolicy zabiegowej utrzymują się zwykle obrzęki i zasinienie. Ostateczny efekt oceniany jest po 6 miesiącach i w razie potrzeby zostanie wykonany zabieg uzupełniający.

Jak przebiega zabieg:

Lekarz medycyny estetycznej znieczula miejscowo obszar okolic oczu, poddany leczeniu.  Wprowadza w okolice oczu preparat dobrany indywidualnie do potrzeb procesu leczniczego.Zabieg trwa około 30 minut.  

Cena zabiegu zależna jest od zastosowanego preparatu.

specjaliści przeprowadzający zabieg:

Lekarz Magdalena Bryk-Siniarska