medycyna estetyczna

Wycięcie skrzydlika/tłuszczaka

Wycięcie skrzydlika/tłuszczaka

Skrzydlik/tłuszczak

Skrzydlik jest zmianą spojówki polegającą na wrastaniu tkanki włóknisto-naczyniowej w rogówkę, co powoduje zniszczenie jej struktury  i przyczynia się do pogorszenia ostrości widzenia.

Tłuszczak natomiast to guzek w kształcie kulki, który składa się ze złogów białkowych i tłuszczowych. Zarówno skrzydlik jak i tłuszczak mają tendencję wzrostu a przyczyną ich powstawania może być nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, przebywanie w suchych oraz zapylonych pomieszczeniach lub drażnienie oka.

 

PRZEBIEG ZABIEGU:

Skrzydlik, który może osiągnąć znaczące rozmiary najlepiej jest usunąć chirurgicznie. Zabieg trwa około 20 minut i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Tłuszczak usuwany jest w zabiegu chirurgicznym w sytuacji, kiedy powoduje ubytki części rogówki lub kiedy nie jest do zaakceptowania estetycznie.

specjaliści przeprowadzający zabieg:

Lekarz Magdalena Bryk-Siniarska

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy chronić oko przed jasnym światłem i promieniami UV, należy unikać zapylonych i suchych miejsc, po zabiegu przez kilka dni stosuje się krople do oczu, opatrunek założony na oko po operacji usuwany jest przy pierwszej wizycie kontrolnej – dzień po zabiegu.

Powikłania są rzadkie uczulenie na leki, zakażenie (niewłaściwa higiena operowanego oka)