medycyna estetyczna

FOTONA 4 D

FOTONA 4 D

Fotona4D jest to laserowy lifting twarzy, realizowany poprzez synergiczne połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej terapii. 

1. EndoLifting®

2. FRAC3®

3. PIANO®

4. SupErfacialTM 

Endolifting, to wewnętrzna terapia laserowa, która polega na stymulowaniu kurczenia się włókien kolagenowych w wyniku nagrzewania tkanek od strony jamy ustnej. (ZALECANE PARAMETRY: laser Er:YAG, tryb Smooth, plamka 7mm, 9-10J/cm2 , 1,6 Hz, ok. 4 przejść w okolicy ust oraz 6 przejść po wewnętrznej części policzków. Suma impulsów powinna wynosić ok. 5000- 7000.) Bardzo długie impulsy ( 250 ms), nieablacyjnego trybu SMOOTH wywołują efekt termiczny w tkance łącznej, pobudzając fibroblasty do produkcji 

kolagenu i elastyny. Zainicjowane w ten sposób procesy neokolagenezy oraz remodelingu włókien kolagenowych, prowadzą do zagęszczenia struktury skóry właściwej. Widocznym efektem tej procedury zabiegowej jest wygładzenie oraz ujędrnienie skóry, a także wypełnienie bruzd nosowo wargowych i linii marionetki. 

Frac3® jest nieablacyjną, frakcyjną metodą laserową, która powoduje destrukcję specyficznych, niedoskonałości skóry na różnych jej głębokościach. Stosuje się w niej krótkie impulsy o wysokiej wartości szczytowej gęstości mocy lasera ( ZALECANE PARAMETRY: laser Nd: YAG, Tryb Frac3, 35 j/cm2, 4 Hz, 0,6- 1 ms). Podczas tej procedury, wykonuje się kilkakrotne przejścia w okolicach mięśni jarzmowych po obu stronach twarzy oraz mięśnia szerokiego szyi. Trójwymiarowe frakcjonowanie 3D wywołuje powstanie drobnych, miejscowych punktów wysokiej temperatury na różnych głębokościach skóry. Ogniska uszkodzenia zlokalizowane są głównie w miejscach defektów struktury skóry właściwej i naskórka. Miejsca te otoczone są zdrową tkanką, co wspomaga i przyspiesza gojenie. 

Nieablacyjna i samoindukcyjna terapia Frac3® jest niezwykle bezpieczna oraz skuteczna w polepszaniu jakości skóry. Terapia pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych, poprzez miejscowe działanie termiczne na skórę właściwą, co w efekcie podnosi jędrność skóry. Znaczącej poprawie ulega rozmiar zaskórników otwartych, a także struktura i barwa naskórka. 

Trzecim etapem zabiegu Fotona 4D, jest szybkie i bezpieczne podgrzanie skóry trybem PIANO®. W tej procedurze energia dostarczana jest aż do tkanki podskórnej przy 

użyciu bardzo długiego impulsu lasera Nd:YAG ( ZALECANE PARAMETRY: tryb PIANO®, plamka 9 mm, 90 J/cm2, 5 sekund, wykonujemy 5-10 przejść na policzkach oraz na brodzie, a także 2 przejścia na czole), 

Działanie trybu PIANO® polega na jednorodnym ogrzewaniu skóry właściwej bez wysokiego, początkowego wzrostu temperatury w naskórku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu długich impulsów wiązki laserowej (1,5- 5 sekund). W tym przypadku czas trwania impulsu jest dłuższy niż czas relaksacji termicznej (TRT) naskórka oraz innych struktur skórnych. W efekcie umożliwia to bezbolesne wykonanie zabiegu, ponieważ naskórek nie jest ogrzewany do tak wysokich temperatur, jak w przypadku krótszych impulsów. Na skutek dostatecznego zdeponowania ciepła w skórze właściwej, dochodzi do fototermalnej neokolagenezy oraz skrócenia włókien kolagenowych. To z kolei prowadzi do napięcia i ujędrnienia skóry. Naświetlanie skóry laserem Nd:YAG w trybie PIANO, wykonuje się do momentu uzyskania na powierzchni skóry temperatury 40-42oC. Dzięki nowatorskiemu systemowi monitoringu termicznego Matrix ViewTM, wbudowanego w głowicę lasera Nd:YAG, maksymalnie zwiększamy bezpieczeństwo oraz dokładność wykonywanych zabiegów. W pełni kontrolowany zabieg eliminuje ryzyko powikłań i efektów niepożądanych. 

Ostatnim etapem procedury zabiegowej Fotona 4D jest delikatny peeling laserem Er:YAG, którego czas trwania impulsu jest krótszy niż TRT tkanek skóry, wykonuje się zimną ablację laserową. Polega ona na odparowaniu wierzchnich warstw naskórka bez wywołania efektu termicznego w skórze. Peeling stanowi doskonałe wykończenie całego zabiegu, wyrównując strukturę i wpływając odświeżająco na wygląd skóry. 

Zabieg Fotona 4D zapewnia następujące rezultaty: 

– ujędrnienie skóry, 

– redukcję zmarszczek, 

– zmniejszenie widoczności porów skórnych,

 – rozjaśnienie przebarwień, 

– wyrównanie struktury skóry. 

Naturalnymi efektami ubocznymi, występującymi zaraz po wykonaniu zabiegu mogą być jedynie zaczerwienienie, pieczenie i złuszczanie naskórka. W zależności od stopnia wrażliwości skóry oraz zastosowanych parametrów, ustępują one w czasie nie dłuższym niż po upływie 7- 10 dni. 

PRZECIWWSKAZANIA 

Przeciwwskazania do laseroterapii:

– opalenizna (1 miesiąc),

– przyjmowanie leków światłouczulających (retinoidy, tetracykliny),

– przyjmowanie krócej niż 2-3 tygodnie przed zabiegiem ziół o działaniu światłouczulającym (dziurawiec, nagietek),

– aktywne choroby skóry (np. Łuszczyca, liszaj),

– bielactwo,

– czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec),

– peeling wykonany krócej niż na 4 tygodnie przed zabiegiem,

– depilacja woskiem lub pęsetą w okolicy poddawanej zabiegowi na 2 tygodnie przed zabiegiem,

– bardzo sucha i wrażliwa skóra, 

– skłonność do powstawania bliznowców (keloidów) i blizn przerosłych,

– stosowanie kortykosteroidów (krem lub tabletki),

– stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy,

– przyjmowanie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu,

– zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość,

– padaczka, – choroba nowotworowa,

– rozrusznik serca

– choroby hormonalne oraz endokrynologiczne (np. zespół policystycznych jajników, cukrzyca),

– zakażenia HIV, WZW, – czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),

– ciąża i karmienie piersią,

– spożywanie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem. 

 Fotona 4D to: 

• nieinwazyjna procedura, 

• bezbolesne zabiegi, niewymagające znieczulenia, 

• szybki okres rekonwalescencji, 

• spektakularna poprawa wyglądu, 

• nowatorskie podejście w odmładzaniu twarzy. 

specjaliści przeprowadzający zabieg:

Lekarz Magdalena Bryk-Siniarska